Koltuk Altı Kararması

0
337
Koltuk Altı Kararması

Koltuk altı kararması, kötü görünümü ile pek çok kişinin şikayetçi olduğu bir durum olsa da uygulayabileceğiniz basit tedaviler ile tamamen ortadan kaldırılabilir. Nasıl mı? Yazımızın devamında yer alan en hızlı koltuk altı beyazlatma yöntemi önerilerimizi uygulamanız yeterli olacaktır.

Çeşitli sebeplere bağlı olarak gelişen koltuk altı kararma sorunu basit yöntemler ya da koltuk altı beyazlatıcı krem vasıtası ile ortadan kaldırılabilmektedir. Bu sorunun başlangıcında müdahale etmeniz ise çok daha kısa sürede etkili sonuçlar elde etmenize fayda sağlar.

Koltuk Altı Kararması

Koltuk altı ağda sonrası koltuk altı kararma sorunu sıkça meydana gelebilmektedir. Özellikle aşırı terleme sorunu olan kişilerde kararma daha fazla rastlanır. Genetik yapınıza bağlı olarak da gelişen kararma sorunu sadece koltuk altı ile sınırlı kalmayıp bıyık bölgesi kararması ve genital bölge kararması olarak da karşınıza çıkabilmektedir.

 OKUYABİLİRSİNİZ: Genital Bölgeye Uygulanan Lazer Epilasyonun Zararı Var Mı?

Koltuk altı kararma sorunu sadece bayanların yaşadığı bir sorun değil elbet! Erkeklerde koltuk altı kararması rastlanan cilt sorunları arasında yer alabiliyor. Temelde ki koltuk altı kararma nedenleri ise her iki kesim içinde aynı olmaktadır.

Koltuk Altı Kararması Neden Olur

Koltuk altı kararma nedenleri arasında en bilinenleri genetik faktörler, terleme sorunları, koltuk altı ağda, jilet vs. uygulamaları dışında kullanılan roll-on ve parfümler sayılabilir. Bu faktörlerden bir ya da bir kaçının bir araya gelmesi ise ciltte ki kararma miktarının daha az ya da daha fazla olmasına sebebiyet verebilmektedir.

Koltuk Altı Kararması Nasıl Geçer

Koltuk altının kararması başladığı ilk dönemlerde müdahale edilebilirse çok basit uygulamalar ile cildi beyazlatmak kolay olacaktır. Koltuk altı kararması karbonat kullanımı sıklıkla başvurulan bir yöntemdir. Ancak bu yöntem kararmanın ilk başlarında kullanıldığında tek başına etkili olabilmektedir.

Ancak pek çok kişi ilk başlarda cildindeki bu değişimi fark edemeyip ilerleyen aşamalarda görünümden rahatsızlık duymaya başlamaktadır. Özellikle yaz aylarında çok daha fazla dikkat çekmesi sebebi ile de koltuk altı kararmasına ne iyi gelir sorusuna cevap aramaktadır. Koltuk altı kararması için krem kullanımı da mümkün olabildiği gibi çeşitli bitkisel uygulamalar ile cilt renginin açılması sağlanabilir.

Koltuk Altı Kararması İçin Krem

Koltuk altı kararma sorunu için çeşitli bitkisel tedaviler ya da krem önerileri mevcuttur. Özellikle ilerlemiş koltuk altı kararma şikayeti için koltuk altı beyazlatıcı krem kullanımı sık başvurulan yöntemler arasında yer alır. Ancak krem kullanımında dikkat etmeniz gereken en önemli husus, kremin uzman bir doktor tarafından verilmiş olmasıdır. Aksi takdirde kararma sorunu dışında daha ciddi cilt sorunlarına sebebiyet verebilirsiniz.

En hızlı koltuk altı beyazlatma yöntemi için kullanılan krem ve diğer yöntemleri sizler için araştırdık. Bu konularda kısaca bilgiler vermek, endişelerinizi gidermek istedik. Öyleyse en çok tercih edilen koltuk altı beyazlatma yöntemleri ve kremler neler hep beraber inceleyelim.

Madecassol Koltuk Altı Kararması

Sivilce izlerini geçirmek için sıkça tercih edilen Madecassol krem, cilt rengini düzenliyor olması sebebi ile koltuk altı kararma sorunu içinde kullanılmaya başlamıştır. Şayet bu kremi çeşitli yara ya da sivilce izleri için kullanıyorsanız, cildiniz de alerjik reaksiyona sebebiyet vermiyorsa koltuk altı beyazlatma kremi olarak da kullanmanız mümkündür.

Expigment Koltuk Altı Kararması

En hızlı koltuk altı beyazlatma yöntemi olarak tavsiye edilen Expigment krem yan etkileri sebebi ile kesinlikle doktor kontrolünde kullanılmalıdır. Bu kremin cilt beyazlatmada ki fonksiyonu cilt soyucu özelliğinden gelmektedir. Ancak kremin yanlış kullanımına bağlı olarak cilt üzerinde yanıklar hatta geri dönülemez hasarlar bırakması olasıdır.

Fucidin Koltuk Altı Kararması

Topikal Antibiyotik sınıfında yer alan Fucidin Krem, iltihaplı yaralarda, egzama gibi cilt hastalıklarında hatta sivilce tedavisinde dahi kullanılan bir üründür. Cildi onarıcı etkisi ve içeriğinde bulunan fusidik asit ile koltuk altı kararmasına etkili olduğu gözlemlenmiştir.

Travazol Krem Koltuk Altı Kararması

Travazol krem sıklıkla mantar rahatsızlıklarında reçete edilen bir kremdir. Travazol krem koltuk altı kararması için reçete edilen bir ürün olmasa da koltuk altı beyazlatıcı krem seçenekleri arasında etkili olduğu söylenmektedir. Ancak Travazol kortizon içeren bir kremdir ve çok az miktarda kısa bir süre kullanılması tavsiye edilir.

Her ne kadar “cilt üzerine sürülen krem ne olacak ki!” demeden mutlaka doktorunuzun tavsiyesi üzerine kullanmanız gerekmektedir. Zira cilt üzerinden emilen her türlü ilaç, kimyasal madde vs. cilt de rahatsızlıklar oluşturabileceği gibi vücudunuzda beklenmeyen sorunlara sebebiyet verebilmektedir.

Dove Koltuk Altı Kararması

Koltuk altı kararması için krem önerilerimiz dışında bir diğer yöntem ise Dove tarafından satışa sunulan “Dove Even Tone Antiperspirant Deodorant” isimli ürün olacaktır. Bu ürünün amacı koltuk altı kararmasına etkili bir çözüm sunmaktır. Üstelik aynı zamanda terlemeye ve ortaya çıkacak kötü kokulara da engel olacak bir deodorant özelliği taşır.

https://www.dove.com/tr/ipuclari-ve-tavsiyeler/cilt-bakim-ipuclari/koltuk-alti-kararmasi-nasil-gecer.html

Hamilelikte Koltuk Altı Kararması

Koltuk altı kararması, bikini bölgesi kararması gibi sorunlar hamilelik döneminde de yaşanabilmektedir. Sebebi ise hamilelikle birlikte bozulan hormonal dengeler ciltte kararma, leke oluşumu gibi sorunları ortaya çıkarabilmektedir.

Hamilelikte koltuk altı kararması için krem kullanılması elbette ki önerilmemektedir. Bu sebeple Koltuk altı kararması karbonat başta olmak üzere limon, patates ya da portakal kabuğu kullanılarak basit yöntemler ile azaltılabilir.

Koltuk Altı Nasıl Beyazlar (4 Etkili Tarif)

Bitkisel yöntemlerle koltuk altı kararmasına ne iyi gelir sorusunun yanıtını bu bölümde sunacağımız tarifler ile vermek istiyoruz. Evinizde bulunan basit malzemeler ile koltuk altı kararma sorununu azaltabilir hatta tamamen ortadan kaldırabilirsiniz.

Koltuk altı nasıl beyazlar merak ediyorsanız öncelikle sabırlı olmanız gerektiğini unutmayın. Zira bu yöntemler bitkisel de olsa sık kullanımı ciltte beklenmeyen sorunlara sebebiyet verebilir. Birazdan sizlere önereceğimiz koltuk altı beyazlatma yöntemleri mutlaka hafta da 1 kere uygulanmalıdır.

Koltuk Altı Kararması Karbonat Kullanımı

Beyazlatıcı özelliği ve belki de hiç duymadığımız yüzlerce faydası olan karbonat, koltuk altı kararması içinde haftada 1 kere kullanılmaktadır. Karbonat ile bir miktar suyu hatta varsa gül suyunu karıştırarak krem haline getirmelisiniz. Hazırladığınız bu kremi koltuk altındaki kararmış bölgeyi kapatacak şekilde ince tabaka olarak sürmeniz gerekir. Yaklaşık 10-15 dakika bekledikten sonra su ile durulamanız yeterli olacaktır.

Koltuk Altı Kararma Sorununa Limon İle Çözüm!

Limonun içeriğinde bulunan Salisik asit sayesinde özellikle sivilce tedavisinde etkili sonuçlara sahiptir. Aynı şekilde koltuk altı kararma sorunu içinde limon kullanmayı tercih edebilirsiniz. Banyo öncesi limon ile kararan bölgeye masaj yapmak sorununuzun çözümünde etkili olabilir.

Koltuk Altı Kararması İçin Suna Dumankaya Tarifi

Suna Dumankaya tarafından önerilen bu tarif hafta da bir kere kullanıma uygundur. 1’er tatlı kaşığı pirinç, yoğurt ve sirkeyi iyice karıştırıp kararma olan bölgeye sürmelisiniz. 20 dakika beklettikten sonra iyice temizlemeniz gerekmektedir.

Diş Macunu ile Koltuk Altı Beyazlatma

Koltuk altı beyazlatma yöntemleri arasında diş macunu da yer alıyor. Tarifi ise oldukça basit olan bu yöntemin yine haftada en fazla 1 kere kullanılması tavsiye ediliyor. Diş macunu ile koltuk altı beyazlatma için 2 tatlı kaşığı diş macunu, 1 tatlı kaşığı karbonat, yarım limon suyu ve krem kıvamına gelmesine yetecek kadar suyu eklemelisiniz. Bu karışımı koltuk altınızda kararan bölgeye 5 dakika sürecek bir masaj ile sürmeniz, hemen ardından ılık su ile temizlemeniz yeterli olacaktır.

Paylaş

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here