Buz Lazer Epilasyon

0
3467
buz lazer epilasyon

Buz lazer epilasyon, günümüzde tüylerden kurtulmak için uygulanan en acısız ve son teknolojik uygulamalardan biridir. Bu yöntem 3 dalga boylu lazer teknolojisi sayesinde çalışır. Hiçbir zorluğu yoktur ve masaj gibi uygulanan seanslar sayesinde tüylerden sonsuza dek kurtulmak mümkündür.

Buz Lazer Epilasyon Nedir?

Buz lazer epilasyon nedir sorusu sıklıkla merak edilir. Pek çok kişi vücudun belirli bölgelerinde çıkan tüylerden rahatsızlık duyar. Birbirinden farklı yöntemler tüy dökme hususunda etkili olsa da hiçbiri lazer gibi kalıcı değildir. Buz lazer yöntemiyle en az 10 yıl boyunca tüylerden kurtulmak mümkündür.

buz lazer nedir

Buz lazer epilasyon yöntemi uzun çalışmalar sonucunda ilk olarak Alma Lasers firması tarafından bulunmuştur. Bu yöntem son derece etkili, ağrısız ve konforludur. FDA onaylı olması da buz lazeri kullanıcıların gözünde daha güvenilir hale getirmiştir. Bu patentler orijinal buz lazer epilasyon cihazlarının tümünde mevcuttur. Siz de buz lazer epilasyon yaptırarak can sıkıcı tüylerinizden arınabilirsiniz.

Kıl kökündeki farklı noktaları hedef alan bu yöntem, istenmeyen kıllar için kesin çözüm olarak bilinir. Diğer epilasyon yöntemlerine göre seanslar daha kısa sürer. Vücudun tamamına buz lazer epilasyon uygulatmak istiyorsanız ortalama 35-40 dakika içerisinde işiniz biter. Çok etkili olduğu için diğer epilasyon çeşitlerine göre de seans sayısı düşüktür. Tahmini 6 seans uygulama alarak tüm vücut tüylerinizden tamamen kurtulabilirsiniz.

Buz Lazer Nasıl Uygulanır? Buz Lazer Acıtır mı?

Buz lazer epilasyon uygulaması aslında kolaydır fakat uzman kişiler tarafından profesyonel ekipmanlar ile yapılmalıdır. Kademeli ısıtma metodu ile kıl kökü etkili bir biçimde tahrip olurken aynı zamanda cildin zarar görmesi de önlenmiş olur. Böylece ciltte yanık oluşma riski de minimaliz edilir. Ütü yapar gibi hareket ettirilen cihaz kademeli olarak kıl kökünü ısıtır.

Kademeli ısıtma yöntemi ile daha yüksek enerji sağlandığı için ince ve açık renk tüylerde çok daha fazla etkisini gösterir. Hiçbir acı ve yanma hissi vermez, aksine masaj hissi uyandırarak konforlu bir epilasyon hizmeti sağlar. Uygulama esnasında cildi buz gibi soğutan kontak soğutma sistemi hiçbir şekilde acı hissetmemenize yardımcı olur. Buz lazer epilasyon acıtır mı sorusuna karşılık bu durumda hiçbir acı hissetmeyeceğinizi söyleyebiliriz.

Buz Lazer Fiyatları

Buz lazer fiyatları farklı etkenlere bağlı olarak değişir. Ücretleri etkileyen faktörler şu şekildedir;

  • Buz lazer epilasyon yaptıracağınız firmanın kalitesi
  • Vücudun hangi bölgesine lazer yaptıracağınız veya kaç bölgeye seans uygulatacağınız
  • Tüylerin yapısı
  • Kredi kartı veya nakit ödeme

Bu kriterler buz lazer epilasyon fiyatlarında değişkenlik gösterir. Firmanın uygulayacağı kampanyalar da bu konumda etkilidir. Kol, bacak, bikini bölgesi, koltuk altı veya diğer vücut bölümleri de ücretleri değiştirir. Komple vücut epilasyon ücretleri daha yüksektir fakat tek seferde tüm tüylerden kurtulmanız mümkündür. Tüylerin yapısı kalın ve koyu renkliyse daha fazla seans gerekeceğinden ücret de artış gösterir. Bu durumda güvenilir ve alanında uzman firmaları tercih ederek ücret araştırması yapmanız daha doğru olur.

Buz Lazer Epilasyon Yüze Uygulanır mı?

Yüz bölgesi, tüylerin en hızlı uzadığı bölgedir. Kaş, bıyık ve tek tük sakal çıkması kadınların en büyük şikayetidir. Yüz bölgesi hormonsal olarak çok hassastır ve bu bölgede yer alan tüyler çok derin noktalara sahiptir. Yüz bölgesine uygun epilasyon yöntemi seçilmediği taktirde çok daha fazla tüy üretimi meydana gelecektir. Bunun için buz lazer epilasyon yüz bölgesine uygulanabilir.

Buz lazer epilasyon, ciltteki en açık ve en güçsüz tüylerde dahi etkili olduğundan ötürü yüz bölgesinde de etkisini gösterir. Ayrıca hiçbir acı hissedilmez. Doğru kişiler ve profesyonel firmalar tarafından yüze lazer epilasyon yapıldığı taktirde hiçbir şekilde ağrı sızı hissedilmez ve sonsuza dek tüylerden kurtulmak mümkün hale gelir.

Soprano Buz Lazer

Soprano buz lazer bir epilasyon cihazıdır. Soprano ICE olarak bilinir fakat Buz Lazer ile lanse edilmiştir. Bu cihaz 4 mevsim boyunca vücudun her bölgesine buz lazer uygulamayı sağlayan bir sisteme sahiptir. Hakkında yapılan bazı klinik çalışmalar neticesinde etkinliğini ispatlamayı başarmıştır. Bu cihaz sayesinde hızlı, ağrısız, konforlu ve %100 etkili bir epilasyon hizmeti almanız mümkündür.

Diode Buz Lazer

Diode buz lazer, lazer epilasyon dünyasında son teknolojik bir sistemdir. Çeşitli lazer sistemlerinde daha uzun dalga boyuna sahiptir. Yaklaşık 800 nm dalga boyuna sahip olan bu cihaz sayesinde tek bir lazer oluşturmak mümkündür.

Dalga boyu daha uzun olduğu için cilde zarar verme riski minimuma düşürür. Ayarlanabilir dalga boyuna sahip olduğu için vücudun epilasyon yapılacak bölgesine göre dalga boyu seçme imkanı sunar. Kalın ve kaba tüylerde de etkisini gösterdiği için günümüzde en sık tercih edilen buz lazer epilasyon sistemlerinden biridir.

Buz Lazer Epilasyon 1. Seans Sonrası

Buz lazer epilasyon yaptıran kişiler buz lazer epilasyon 1.seans sonrası ne olacak, nelere dikkat etmem gerek gibi soruların cevabını arıyor. Bu tedavinin ilk seansından sonra kesinlikle güneşte kalmamalısınız. Özellikle de yüz bölgesine lazer uygulandıysa dışarı çıkarken muhakkak güneş kremi sürmelisiniz.

İlk seans sonrası ılık duş alabilirsiniz fakat çok sıcak su ile duş almanız pek tavsiye edilmez. Ayrıca lazer uygulanan bölgeye 1 hafta boyunca kese, peeling ve maske gibi cildi tahriş edebilecek uygulamalar yapmamalısınız. Gerekli kriterlere dikkat edildiği sürece buz lazer epilasyon tedavisi ilk seanstan itibaren etkisini göstermeye başlayacaktır.

Buz Lazer Cihazları

Birbirinden farklı buz lazer cihazları vardır. Her birinin markası ve niteliği farklıdır. Ancak buz lazer uygulaması için üretilen cihazlar, tüyleri yok ederken aynı zamanda vücudun sıcaklığını ortalama -3 dereceye düşürerek hiçbir şekilde ağrı sızı hissedilmemesini sağlar. Tüy yapısı kullanılacak buz lazer epilasyon aleti  modelini belirlemede yardımcıdır. Bunun için uzman kişilerden destek almanızda fayda vardır.

buz lazer cihazları

Buz Lazer Epilasyon Sonrası Tüyler Ne Zaman Dökülür?

Buz lazer epilasyon sonrası tüyler ne zaman dökülür sorusu merak söz konusu olsa da ilk seanstan sonra gözle görülür şekilde tüylerin seyreldiğini görebilirsiniz. Son seans bittikten sonra vücudunuzda epilasyon yaptırdığınız bölgelerde hiç tüy kalmadığına tanık olabilirsiniz. Ortalama 2-3 hafta içerisinde istenmeyen tüylerden kurtulabilirsiniz. Tabi ki bu durum epilasyon yaptırdığınız cihaz ve firmanın kalitesine göre, tüy yapısına ve seanslara düzenli bir şekilde gidip gitmemenize göre farklılık gösterir.

Buz Lazer Epilasyon Zararları

Buz lazer epilasyon zararları, uzman kişiler tarafından yapıldığı sürece yok denecek kadar azdır. Bu nedenle buz lazer yaptırmaya karar verdiğinizde mutlaka firmanın güvenirliğini araştırmalısınız. Buz lazer, en risksiz epilasyon yöntemlerinden biridir. Herhangi bir sağlık probleminiz yoksa rahatlıkla yaptırabilirsiniz. Yalnızca ilk başlarda tüyler döküleceği için kaşıntıya neden olsa da son seans bitiminde bu etki de ortadan kalkacaktır.

Buz Lazer Epilasyon Yorumları

Buz lazer epilasyon yorumları genel itibari ile olumlu yöndedir. Herhangi bir zarar gören, etkisini göremeyen yok denecek kadar azdır. Özellikle 20-35 yaş aralığında buz lazer epilasyon yaptıran bayanlar işlemden memnun kaldığını, artık tüylerinin olmadığını belirtiyor. Siz de buz lazer epilasyon yöntemini deneyerek tüylerinizden sonsuza dek kurtulabilirsiniz.

Buz Lazer Epilasyon ile tanışın ve güzelliğinize güzellik katın.Farklı kaynaklardan öğrenmek için Hürriyet gazetesini ziyaret edebilirsiniz.

 

Paylaş

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here