Buz Lazer Epilasyon

0
2825
buz lazer epilasyon

Buz Lazer EpilasyonEpilasyon ve Lazer Epilasyon ile istenmeyen tüylerden kurtulmak için uygulanan en acısız ve en iyi sonuç veren yöntemdir.

Lazer Epilasyon teknolojisinde son gelinen nokta olarak çok hızlı sonuç vermektedir. Dalga boyu 810 nm olup diode lazer teknolojisi ile çalışmaktadır. Lazer epilasyon ilk uygulanmaya başlandığında acı veren ve son teknolojik uygulamalara göre hızlı sonuç vermeyen bir aşamada idi. 2009 yılında ütüleme epilasyon denilen ilk acısız lazer epilasyon geliştirildi. Ütüleme epilasyon yöntemi de buz lazer gibi Alma Lasers tarafından bulunup geliştirilmiştir. 2014 yılında Alma Lasers buz lazer teknolojisini geliştirerek lazer epilasyona çağ atlattı.

buz-lazer-epilasyon
buz-lazer-epilasyon

Acının sıfırlandığıbuz lazer epilasyonda Sporano ICE lazer makinasının başlığı buzdan yapıldı. Buz lazer ismini buz başlığından almaktadır. Uzun süren seanslar ve çok fazla olan seans sayıları buz lazerle yarıya indi. Buz lazer başlığının daha geniş ve büyük olmasından dolayı diğer yöntemlere göre daha hızlı sonuç vermektedir. Seans süreleri kısa ve seans sayıları azdır. Buz lazerin en büyük avantajı 2×1 cm büyük başlığı ile tek seferde daha geniş alana atış yapmasıdır. Bu da daha az atışla daha büyük alanlara etki etmesi demek olduğundan lazer süresi çok kısalmaktadır. Bir insanın tüm vücudu 30 dakika gibi kısa bir sürede buz lazer sistemi ile temizlenebilmektedir. Sonuçlar kesin olup seans sayısı yarı yarıya diğer uygulamalara göre düşüktür.

6 hafta boyunca düzenli seanslarla maksimum iyileşme sağlanmakta, ağrısız ve acısız daha kısa sürede sonuç alınmaktadır. Oldukça konforlu olan buz lazer epilasyon uygulaması, istenmeyen tüylerden vücudu buz başlığı gezdirilme uygulaması ile kurtarmakta, işlem esnasında ağrı ve acı duyulmamaktadır. Diğer lazer yöntemlerinde görülmeyen ve derindeki kıl köklerine kadar inilebilmekte, vücut kıl döngüsüne göre 4-6 hafta gibi kısa bir sürede kesin sonuçlar alınmaktadır. Vücudun tüm bölgelerine uygulanan buz lazerde buz başlık vücutta ütü gibi gezdirilmekte, kıl dönmelerinde de çok etkili olmaktadır. Her renk tende uygulanan yöntem deride leke bırakmamakta, diğer yöntemlere göre çok konforlu bulunmaktadır. Her mevsim yapılabilen uygulama ağrı ve acı hissedilmemesi nedeniyle çok tercih edilmektedir.

Buz Lazer Epilasyon ile tanışın ve güzelliğinize güzellik katın.

 

Paylaş

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here