Bikini Lazer Epilasyon

0
32
Bikini Lazer Epilasyon 1

Bikini Bölgesi Lazer Epilasyon hakkında ayrıntılı bir makale kaleme aldık. Kadınların sıklıkla lazer epilasyon için başvurduğu bölgelerden biri bikini bölgesidir ve kadınlar arasında sıklıkla bikini lazer epilasyon uygulaması yaptırılmaktadır.

Kadınların, bikini bölgeleri için ağda ya da ağda bantları kullanarak epilasyon yapmaları acı verici olduğu gibi jilet ile ya da tüy dökücü kremler ile yaptıkları epilasyon uygulması ise kalıcı olmamaktadır. Bu nedenle kadınlar hem kalıcı olması adına hem de daha az acı duyulacağı için sıklıkla bikini bölgesi lazer epilasyon uygulamasını tercih etmektedir.

Bikini Bölgesine Lazer Epilasyon Yaptıranların Yorumları

Bikini bölgesi için lazer epilasyon uygulaması yaptıracak olan kişiler, hem çevrelerine hem de internet üzerinden daha önce bikini lazer epilasyon yaptıranların yorumlarını ve deneyimlerini merak etmektedir. Aslında internet üzerinden bu konuda yapılan yorumları ya da çevresinde ki kişilerin deneyimlerini öğrenmeye çalışmak ne derece doğrudur bunu anlamak gereklidir. Sonuçta herkesin cilt tipi, kıl yapısı ve ağrı eşiği birbirinden farklıdır ve bu doğrultuda kimsenin yaşadığı deneyim birbiri ile aynı değildir.

Bikini Bölgesi Lazer Epilasyon Videosu, Video İzle

Bikini bölgesi lazer epilasyon uygulaması yaptırmak isteyen kadınlar, internet üzerinden arama motorlarını kullanarak, bikini bölgesi lazer epilasyon videoları izleyebilir ve konu hakkında bilgi sahibi olabilirler.

Bikini Bölgesi Lazer Epilasyon Kaç Seansta Biter?

Bikini bölgesi için lazer epilasyon uygulaması yaptıracak olan kadınlar tarafından uygulamanın kaç seansta bitecek olduğu da merak edilen konular arasındadır ve bikini bölgesi lazer epilasyon uygulaması için en az dört hafta ve en fazla yedi hafta sonrasında olumlu sonuçlar elde edilebilmektedir. Kişinin sahip olduğu bireysel özelliklerine göre her bölgede olduğu gibi bikini bölgesi epilasyonunda seans sayıları değişkenlik göstermektedir. Ancak  kişinin bireysel özellikleri doğrultusunda ortalama dört hafta ile yedi hafta olarak seans aralığı önerilmektedir.

Bikini Bölgesi Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Laze epilasyon uygulaması yapılacak olan bölge, lazer epilasyon uzmanı ya da uzman hekim tarafından muayene edilerek, hormonal durum, cilt rengi ve kıl yapısı göz önünde bulundurularak uygulamanın yapılmasına veya yapılmamasına karar verilmektedir.

Bikini bölgesi lazer epilasyon öncesi için daha önceden lazer epilasyon tecrübesine sahip olanların da bildiği gibi uygulama yapılacak olan bölgede ki kılların uygulamadan bir veya iki gün önce jilet ile temizlenmesi gerekmektedir. Ayrıca uygulamadan yarım saat kadar  önce bikini bölgesine anestezik krem uygulaması yapılabilir ki bu durum olası acı ihtimalini en aza indirecektir.

En önemli noktalardan biri de bikini lazer epilasyon uygulamasında yaklaşık bir ay kadar önce bölgenin güneş görmemesine dikkat etmelisiniz. Çünkü, bronz tenlerde lazer epilasyonda iyi sonuçlar alınamadığı bilinmektedir. Bikini bölgesine yapılan lazer epilasyon uygulaması sonrasında bu bölgede kızarıklık oluşacaktır ve bu durum tamamen olağandır.

Bikini Bölgesi Lazer Epilasyonun Zararları, Zararlı Mı?

Pek çok kadın, bikini bölgesi ya da genital bölgeye uygulanan lazer epilasyonun zararları olabileceği konusunda endişeleniyor olsa da aslında uzmanlara göre özel bölgeye uygulanan lazer epilasyonun zararları diye bir durum bulunmamaktadır. Buna rağmen bikini bölgesine lazer epilasyon uygulaması yaptıracak olan kadınlar, uygulamanın yumurtalıklara zarar verebileceği endişesini taşımaktadır.

Uzmanlar tarafından lazer epilasyon uygulamasında lazer ışınlarının kıl köklerini hedef aldığı ve daha derine nüfuz etmediği söylenmektedir. Bu doğrultu da kadınların bu uygulama sonucunda yumurtalıklarına zarar gelebileceği konusunda endişelenmeleri yersizdir. Ayrıca yine kadınlar tarafından bikini bölgesine uygulanan lazer epilasyonun kısırlık yapabileceği endişesi yaşanıyor olsa da şu ana dek bu konuda yaşanmış bir vaka ya da ispatlanmış bir veri bulunmadığı için bu konuda da endişelenmek yersiz olacaktır.

Ancak dikkat edilmesi gereken hususlardan biri kadınların hamilelik dönemlerinde bikini bölgesi lazer uygulaması yapılamadığı gibi gebeliğin ilk üç aylık sürecinde vücudun her bölgesi için lazer epilasyon uygulaması yasaktır. Bir diğer dikkat edilmesi gereken husus ise, bikini bölgesi lazer epilasyon uygulamasının olası yan etkileridir.

Yanık ve kızarıklık gibi bir takım riskler bulunmakta ancak bu riskler sadece bikini bölgesi için değil, aynı zamanda vücudun lazer epilasyon uygulaması yapılabilecek olan her bölgesi için geçerlidir. Lazer epilasyon uygulaması sonrası kızarıklık oluşması riski olağan ve geçici olsa da yanık durumu genellikle kalıcı olduğu için bu konuda çok dikkatli olmak gerekmektedir.

Bikini Bölgesi Neresi Oluyor?

Bikini bölgesi diye adlandırılan alan, çamaşırın 1 cm ile 1,5 cm iç kısmında ve 1 cm ile 1,5 cm dış kısmında kalan bölgedir ve kasık bölgesi diye de adlandırılmaktadır. Bikini bölgesi lazer epilasyonu, kasıklara lazer epilasyon uygulaması yaptırmak olarak da adlandırılmaktadır.

Bikini Bölgesi Lazer Acıtır Mı?

Bikini bölgesine lazer epilasyon yaptırmak isteyen kadınlar belki de en çok acıtıp acıtmayacağı konusunda merak duymaktadır. Tipik bir lazer epilasyon uygulamasında duyulabilen acı ya çok azdır ya da orta şiddetlidir. Lazer, tüy köklerini hedef almakta olduğundan çimdiğe benzer bir hisse sebep olabilmekte ve bikini bölgesi ile koltuk altı gibi hassas bölgelerde ise ağda yapılıyormuş gibi bir his verebilir.

Kimi durumlar da ağrı tedavisi için lazer epilasyon uygulaması öncesinde uygulama yapılacak olan bölgenin üzerine topikal bir uyuşturma jeli ya da krem uygulanabilmekte ve bu kremler on beş dakika boyunca işe yarayabilecektir. Bazı kişilerin ise ağrı eşiğinin yüksek olması nedeniyle herhangi bir sızı veya acı hissetmemeleri de mümkündür.

 

Paylaş

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here