Genital Bölgeye Uygulanan Lazer Epilasyonun Zararı Var Mı?

0
1918
genital-bolge-lazer-epilasyonu-696x315

Genital Bölgeye Uygulanan Lazer Epilasyonun Zararı Var Mı?

Belirli bölgelerde çıkan tüylenmeler kişilere sıkıntı oluşturmaktadır. Bunlar arasında temizliği en önemli olan genital bölge temizliğidir. Oldukça hassas bir yapıda olan bölge üzerine uygulanan eskide kalmış ağda, eldivenle temizlik ve jilet ile yapılan temizleme işlemleri hem zahmetli hem de o bölgeye uğraşılan kadar uzun süre temiz kalmamaktadır. Oluşan ağrı ve yanmalar da cabası. İşte bu nedenle genital bölgelerde en etkili yöntem lazer epilasyondur. Yumurtalıkların olduğu alanda yapılan genital bölgeye lazer epilasyon zararlı mı sorusunu gündeme getirmiştir. Bu bağlamda kısırlık oluşturup oluşturmadığı da sıkça sorulan sorular arasında yer almaktadır.

Genital Bölgeye Uygulanan Lazer Epilasyon

Lazer epilasyonlar yirmi yılı aşkın bir süredir kullanılmaktadır. Uzman eller ile yapılan uygulamaların kısırlığa sebep oluşturabilecek herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Genital bölge bayanların en hassas davranması gereken bölgesidir. Bu nedenle acısız olan uygulama olan lazer epilasyon tercih edilmektedir. Tamamen kıl köklerine yönelik bir uygulama olan lazer epilasyon ile yumurtalıklara zarar verilmeden işlemler gerçekleştirilir. Genital bölgeye lazer epilasyon zararlı mı diye soranlar için araştırdık ve bu yönde bir bulgu tespit edemedik. Aksi takdirde bakanlıklar lazer epilasyon merkezlerini kapatma kararı alabilirlerdi. Genital bölgede kullanılan makineler en hassas vücutlara uygun olarak üretilmiştir. Bu bölgenin hassas oluşu sebebi ile kızarıklık ve hafif acı hisi oluşmaktadır.

genital-bolge-lazer-epilasyonu-1Son teknoloji ürünü olarak piyasaya buz lazer epilasyon cihazları sürülmüştür. Bu cihazlar ile hassa tenlerde eksi üç dereceye kadar soğutma verilerek hem kısa sürede tüylerinizden kurtulabilir hem de acı ve ağrı hissi yaşamamış olursunuz. Pekala tüylerden kurtulmanın etkili yöntemi lazer epilasyon, bunu biliyoruz ancak diyen hanımlar genital bölgeye lazer epilasyon zararlı mı sorusu ile kararlarını etkileyecek olan konuyu merak etmektedir. Sadece tüy köküne gönderilen ışınlar sayesinde hiçbir yan etki veya zarar söz konusu değildir. Alanında yetkin firmalardan yardım alarak cildinizin bebek görüntüsünde kalmasını sağlayabilirsiniz. Pürüzsüz ciltlere sahip olmak tüm bayanların hayali arasına yerleşmiştir. Temizliğe gölge düşüren tüyler tamamen yok edilerek ferah, temiz bir hayat yaşamak isteyenlerin tercihi lazer epilasyondan yana artan bir değişme kaydetmektedir.

Paylaş

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here